Výťah so smutnou minulosťou admin 28. apríla 2022
Výťah so smutnou minulosťou

Prešiel takmer rok čo Slovensko zasiahla veľká tragédia na Legionárskej ulici v Bratislave, kde výťah usmrtil dieťatko a mamičku.

Boli sme vybraní, aby sme výťah úplne odstránili a navrhli výťah nový, väčší a hlavne bezpečný. Zmenou usporiadania v šachte bolo možné zväčšiť kabínu. Pôvodnú šírku ručných dverí 650 mm sme rozšírili na 900 mm a inštaláciou plne automatických dverí sa nastupovanie do výťahu stalo veľmi pohodlným. Kabína umožňuje prepravu kočíkov alebo bicyklov bez väčších problémov.

Dom sa nachádza v pamiatkovej zóne a každú zmenu bolo nutné schváliť. Priestor chodby je tvorený trojramenným schodiskom a je presvetlený v zadnej časti veľkými oknami. Vznikla tu požiadavka na využitie tohto prirodzeného denného svetla. Chceli sme, aby šachta pôsobila vzdušne a prepúšťala čo najviac svetla. Navrhli sme teda presklený čelný portál výťahovej šachty a presklené zadné okná v úrovniach okien chodby.

Výťah spĺňa v plnej miere požiadavky zákonov a noriem, využíva najmodernejšie technológie a je hlavne bezpečný. V tomto dome môžu byť už obyvatelia pokojní a ako to vyzerá vo Vašom dome?